Textílie pre Vašu domácnosť
  0
  Suma
  0,00 €
  • Košík je prádzny

  Ako si vybrať tú pravú roletu?

      Častokrát nemáme v bytových priestoroch miesto na záves, či záclonu. Dnes by som Vám rada predstavila originálnu dekoráciu – rímsku roletu.
  Ponúkame na výber rolety:

  - Padva: je ukončená rovným spodným lemom
  - Capri: nemá rovný pás látky na spodnom okraji
  - Verona: rímska roleta na pútkach, bez spodného lemu
  - Florencia: je ukončená volánom na spodnom okraji.
  Teraz Vás pozývam pozrieť sa zblízka na rímske rolety a ich mechanizmus.
  Výber mechanizmu
      Pri rímskych roletách ponúkame dva typy mechanizmov:
  - šnúrkový
  - kazetový s možnosťou montáže do steny, stropu či na rám okna.
      V tomto prvotnom kroku je potrebné zvážiť, či budeme roletku používať denne a akú sme si zvolili látku, z ktorej sa roleta bude šiť.
  Kazetový mechanizmus
      Pri kazetovom mechanizme je guličková retiazka prvkom na ovládanie. Jej dĺžka sa nemení pri vytiahnutí, či stiahnutí rolety. Tento mechanizmus odporúčame pri každodennom používaní rolety a taktiež pri ťažších látkach, alebo ak roletu budeme inštalovať vyššie ako je bežné.
  Šnúrkový mechanizmus
      Pri šnúrkovom mechanizme je šnúrka prvkom na ovládanie. Keď roletky vytiahneme, alebo spustíme dĺžka šnúrky sa mení. Aby sme roletu dostali do požadovanej výšky, musíme šnúrku zablokovať. Je potrebné ju nastaviť rovnobežne so stenou a ak chceme stiahnuť roletu späť nadol je potrebné šnúrku potiahnúť pod správnym uhlom. Výhodou tohto mechanizmu je jeho nižšia cena.
  Pri rolete Verona funguje šnúrkový mechanizmus na trošku inom princípe. Ak chceme roletu zastaviť v požadovanej výške, musíme šnúrku obmotať okolo motýlika alebo kolieska.
  Výber látky

      Naša ponuka je bohatá na výber látok. Či už sú to látky bavlnené, zmesové, ľanové, určite si vyberiete. Ak si nebudete vedieť vybrať skúste využiť možnosť bezplatného zaslania vzoriek.
  Pranie rolety:

      Video s návodom ako prať rímsku roletu nájdete tu.
  Montáž rímskej rolety:
     
      Montáž rímskej rolety zvládne aj začiatočník. Ak máte záujem dopredu vedieť, ako je potrebné roletu namontovať, video s návodom nájde te tu.
  Návod ako zamerať rímsku roletu nájdete tu.
  Objavte v našej ponuke inšpirácie interiérov.
  Vzorky Tkanín Bezplatne